Není nic objevného na sdělení, že je soukromé podnikání zdroj obživy, jenž je stejně jako kterákoliv jiná práce motivován především touhou si na sebe vydělat. A vlastně nejen touhou, ale i potřebou si tímto způsobem přijít na odpovídající peníze. Protože z něčeho se žít musí a nikdo nebude trávit život provozováním podniku, který mu nezajistí obživu, ba který ho dost možná i pozvolna táhne ke dnu.
V soukromém podnikání se tedy musí dosahovat zisků. Jenže skutečnost, že jsou tyto nezbytné, vůbec neznamená, že jsou tyto i garantované. Ne každý podnikatel si dokáže vždy a za všech okolností vydělat tolik, aby měl on a případně i jeho zaměstnanci z čeho žít a aby se dařilo udržovat podnik v chodu.
Ale co s takovou firmou, jíž se zrovna nedaří, jež rozhodně není tím, čím by měla po ekonomické stránce být?
Pokud se tu nedaří, je záhodno investovat do důležitých změn k lepšímu, respektive je třeba něčím zaplatit neuhrazené platby a dluhy. Ovšem je nasnadě, že majitel skomírající firmy nejednou takovou možnost nemá, protože na to dost nevydělává a nejednou nemá ani úspory, jež by mohl využít.
A v takových chvílích pomáhají podnikatelům z nouze hypotéky bez registru. Tedy půjčky od nebankovního sektoru, vyznačující se tím, že se zde dává za půjčené finanční prostředky do zástavy nemovitost.
A věřte, že na takové zástavě není vůbec nic špatného. Tato slouží jenom coby záruka, že dlužník všechno splatí tak, jak má, a zároveň je to právě ona, jež umožňuje získat tuto půjčku i těm, kdo by jinak neměli dost možná ani tu sebemenší naději. Protože díky takové zástavě není třeba klást na žadatele přehnané požadavky, obejde se to tu i bez skvělého daňového přiznání, i bez velkých příjmů, i bez naprosto dokonalých registrů dlužníků.
Díky oné zástavě tu půjčí kdekomu, a to i na hodně dlouhou dobu a za všeobecně příznivých podmínek. A jsou tak k dispozici peníze právě na záchranu skomírajícího podnikání.