Kdo by neměl rád české pivo? Jeho nahořklá a zároveň osvěžující řízná chuť láká především pánskou část populace, ale pochutnají si na něm i mnohé z dam. Nápad na zřízení pivních lázní, kdy se do horké koupele začalo přidávat pivo, vznikl v pivovaru Klosterbrauerei Neuzelle v Německu v r. 1997. Od té doby se pivní lázně rozšířily po celém světě. V České republice vznikly první pivní lázně v roce 2006 při pivovaru Chodovar v Chodové Plané na Tachovsku. Známé a oblíbené jsou především také v Praze, Plzni, Ostravě, Liberci, Karlových Varech, Mariánských Lázních, Františkových Lázních, v Rožnově pod Radhoštěm, Znojmu, Štramberku, Klášteru aj.
A jaká je nabídka v rámci wellness poukazu? Především si můžete ve vlastní lázni vypít tolik piv, co právě hrdlo ráčí. Pípu máte totiž přímo u dřevěné kádě (vany), v níž jsou v horké vodě (34 – 38°C) rozpuštěné pivovarské kvasnice, pivo, chmel a bylinky, které vám zkrášlí a zjemní pleť. Navíc z vás lázeň smyje starosti a dodá dobrou náladu a energii. Doba koupele je cca 20 – 30 minut. Po příjemné koupeli a popíjení zlatavého moku si pak můžete s partnerem či partnerkou po boku poležet na voňavém opravdovém seně, které je na manželské posteli s polštářky a přikrývkami. Budete si tak připadat jako na zdravém venkovském statku uprostřed přírody. Tento blahodárný odpočinek trvá tak 20 – 60 minut. V některých pivních lázních jsou vany ocelové, měděné nebo běžné koupelové. Záleží na tom, v jakém duchu je zařízený celý interiér. Dobré je tedy předem si zjistit nějaké bližší informace třeba na internetu.
Některé lázně nabízejí i další wellness procedury, jako je masáž, finská sauna, bazén, pobyt v solné jeskyni, které napomáhají posilovat imunitní systém, snižovat stres, regenerovat celý organismus, dodávat klid a relax.
Součástí pobytu bývá i prohlídka pivovaru. Pobyt je možné objednat bez ubytování i s ubytováním.