Pokud nevlastníte obří auto s obrovským zavazadlovým prostorem, minimálně jednou za rok, řešíte, jak převézt všechny ty naprosto nezbytné věci do místa vaší dovolené. Stan, nafukovací čluny, matrace, hračky pro děti, batohy, jídlo. A manželka ještě smaží řízky na cestu. Wow, kam s tím? Ještě že jste si půjčili od kamaráda tu rakev. Do této chvíle, jste si mysleli, že se bez ní obejdete. Nyní ji však jdete bez dalších diskuzí namontovat.
Při balení zavazadel do auta postupujte podle těchto, mnohými ověřenými pravidly.
Nejprve se snažte uložit velké a těžké zavazadla a to přímo do zavazadlového prostoru vašeho auta. Dbejte na to, aby v těchto zavazadlech nebylo cokoliv, u čeho je byť minimální pravděpodobnost, že to budete potřebovat ještě během přejezdu na místo dovolené. Musí jít o věci, které se budou vytahovat z vozu poslední. Třeba nafukovací čluny.
Postupně ukládáme další rozměrné a těžké věci. Opět ctíme zásadu, že nejdříve ukládáme ty věci, které budeme vykládat mezi posledními. Určitě vám zbudou nějaká hluchá místa, prolákliny mezi zavazadly. Ty vyplňte věcmi osobní potřeby a věcmi, které mohou přijít do zájmu během cesty.
I kdyby to váš vůz, respektive jeho zavazadlový prostor umožňoval, nevršte věci do výšky, při které by vám bránili ve výhledu přes zpětné zrcátko. Nejen, že se tím ohrožujete, ale určitě by tato skutečnost neunikla pozornosti policistů při silniční kontrole. Nejlíp uděláte, když všechna zavazadla nějakým vhodným způsobem pevně uchytíte a zamezíte jim v pohybu při prudkém brzdění nebo havárii. Nechat se zabít letícím kufrem asi není ten cíl vaší dovolené.
Do rakve na střeše vozu ukládáme pouze lehčí věci. Třeba oblečení či spacáky. Uvědomte si, že čím vyšší bude zátěž nad vozem, tím více se zvedne těžiště automobilu. Ten tím získá zcela odlišné jízdní vlastnosti, než na jaké jste doposud zvyklí. Už tak přítomnost rakve na střeše vašeho vozu, bude mít na svědomí zvýšení spotřeby PHM. Počítejte minimálně s 1,5 litrem na 100 km.