Pískoviště provází náš život po mnoho generací, hrály si na něm naše babičky a možná, že si tímto způsobem budou hrát i vaše vnoučata, pokud nějaké budete mít. Bez dřevěného dětského pískoviště jsou děti ochuzené o spoustu krásných zážitků, posuďte sami, co se na dětských dřevěných pískovištích dá dělat:
Zapomenete na mobil – také vám připadá, že váš život ovlivňuje mobilní telefon víc, než je zdrávo? Zkuste kontakt s mobilem omezit a naopak více času věnovat reálnému životu v hmotné rovině. Pískoviště perfektně uklidňuje a „uzemňuje“, můžete se tu vyzout z bot a hrát si s dětmi naboso, uvidíte, jak je to působivé.
Vyklápět bábovky z formiček – tohle je snad ta nejvíce obvyklá zábava na pískovišti, kterou mnoho lidí začíná. Můžete si ji zpestřit i neobvyklými bábovičkami z forem, které nejsou určené přímo na pískoviště, jako jsou např. různé hrnky, dózy, sklenice, misky, krabičky, víčka atp.
Stavět písečná města – z malých formiček ve tvaru kvádru pak můžete stavět různé prostorové objekty, nap. Písečné hrady, valy, mosty či přehradní hráze. Přehrada na pískovišti může vypadat zajímavě, stačí, když písek v podloží dostatečně zpevníte a pokryjete plastovou fólií, která vodu udrží na místě, a zbytek prostoru pak obsypete pískem.
Hrát se sklápěcím autem – plastová auta jsou na pískoviště jako stvořená, pro děti je to kreativní zábava na dlouhé hodiny.
Vyhřívat se na slunci – vitamín D je nesmírně důležitý a bohužel je pro mnoho lidí v naší zemi deficitní. Je to dáno tím, že se málo pohybujeme venku, spoustu času strávíme na pracovišti v uzavřeném prostoru, a stejně tak i děti, které jsou uzavřené v budově školy či mateřské školky, a venku tráví poměrně málo času. Prázdninové slunění pak nemusí deficit, získaný během zimních měsíců, dostatečně pokrýt. Pískoviště je vhodné místo, kde se děti mohou při poklidné hře slunci vystavit dlouhou dobu.