Dnes už snad ani není dům, u kterého by bazén nebyl. Jejich ceny jsou na takové úrovni, že si jej může koupit naprosto kdokoli. Ať je to pán nebo kmán. A tak se každý rochní a koupe a cáká a cáká…
Někdo má bazén základní, který mu po čase začne být malý a začne uvažovat nad něčím větším. Jiný kupuje úplně nový. A začíná se přemýšlet, jaký zvolit typ. Ve své podstatě jsou jen dva. Totiž nadzemní a zakopaný do země. Rozdíl mezi nimi je jasný už z názvu, takže nemá smysl se tím probírat.
My si vezmeme na paškál bazény zapuštěné, tedy ty, pro které se vykope díra a bazén se umístí dovnitř. Většinou bývají z umělé hmoty, která se pak speciálně svařuje, a tak vznikne celá „nádrž“ na vodu. Samozřejmě, může být i bazén vykachlíkovaný, tedy většinou betonové zdivo, izolace a kachlíky. Povrch bazénu však není nějak moc podstatný na funkci, má to víceméně důvod pouze okrasný. Dá-li se to tak ovšem říci. Pro uživatele je povrch podstatný pouze při koupi bazénového vysavače, protože prodavač se na to zeptá. Každý vysavač umí lépe jiné povrchy. Voda se však ve všech typech udržuje naprosto stejně.
Zapuštěný bazén má pár drobných výhod oproti těm nezapuštěným. Například přístup do něj je pohodlnější, protože nemusíte po schůdcích nahoru, když chcete do vody. A také se vám nemůže přihodit nějaká nečekaná událost z bočních stěn. Viděl jsem, jak při hře způsobilo dítě trhlinu v nezapuštěném bazénu a bylo z toho neštěstí. Ne, nikomu se nic nestalo, jen menší potopa na zahrádce doma i u sousedů. Kolik stojí nové napuštění bazénu víme všichni své.
Proto se nyní většinou volí právě bazény v zemi. Proto i zde v tomto článku je můžeme doporučit. A můžete si také hned vybrat. Klikněte si na barevný text výše a tento odkaz vás přesune na stránku, kde se dozvíte o zapuštěných bazénech vše, co je potřeba. A to, co tam není, na to se také tam můžete ihned otázat.